Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wzrost napięcia między szyitami a sunnitami negatywnie odbija się także na losie bliskowschodnich chrześcijan. Tak jak tysiące innych ludzi dobrej woli padają oni ofiarą lokalnych i międzynarodowych interesów: ekonomicznych, politycznych i strategicznych.
„Mamy nadzieję, tak jak wszyscy Irakijczycy, że wkrótce zostanie też wyzwolony Mosul i Równina Niniwy. Pozwoli to licznym chrześcijanom, muzułmanom i grupom mniejszościowym powrócić do swych domów” – powiedział chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu po odbiciu przez siły irackie miasta Ramadi.
Dwie trzecie irackich chrześcijan wyemigrowało już ze swej ojczyzny.
Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin przesłał w imieniu Papieża kondolencje dla mieszkańców Filipin i Nigerii.
Również w tegoroczne święta nie obyło się bez rzezi wyznawców Chrystusa.
Organizacje broniące praw człowieka ostro skrytykowały decyzję sułtana Brunei Hanssanala Bolkiaha zakazującą muzułmanom w tym azjatyckim kraju wszelkich obchodów świąt Bożego Narodzenia.
Wzmożone środki bezpieczeństwa towarzyszą w Adwencie chrześcijanom Pakistanu. Podjęte zostały w związku z serią pogróżek ze strony radykalnych muzułmanów i zapowiedzią kolejnych ataków terrorystycznych.
Katolicy obrządku chaldejskiego we wszystkich swoich kościołach modlą się w Adwencie o wyzwolenie Mosulu i Równiny Niniwy z rąk dżihadystów oraz o zapewnienie w Iraku wolności religijnej.
Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia przez katolików i prawosławnych wpływa bardzo pozytywnie na wzajemne relacje.
Kościół syrokatolicki liczy na rychłe wyzwolenie Mosulu i równiny Niniwy spod władzy Państwa Islamskiego.