Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Benedykt XVI potępił w środę przemoc w Egipcie. Podczas audiencji generalnej papież powiedział, że jest "głęboko zasmucony" niedzielnymi zamieszkami w Kairze, które wybuchły w trakcie demonstracji Koptów przeciw niedawnemu atakowi na jedną z ich świątyń.
Przywódcy religijni, którzy przybędą 27 października do Asyżu na zaproszenie Benedykta XVI z okazji ćwierćwiecza historycznej inicjatywy Jana Pawła II, nie będą modlić się ani razem, ani osobno - podał dziennik "Il Messaggero".
Nie trzeba być specjalnie bystrym obserwatorem, żeby zobaczyć, jak okrągłe słowa dyplomatów mogą wypaczyć obraz różnych spraw. Także tych kościelnych.
Tajne Archiwa Watykańskie pokażą w przyszłym roku bullę Decet Romanum Pontificem, którą papież Leon X ekskomunikował ks. dr. Marcina Lutra.
„Wysłanie mnie do was przez Papieża świadczy o jego głębokim zainteresowaniu tematem waszej konferencji” – powiedział wczoraj w Londynie kard. Jean-Louis Tauran na międzynarodowym spotkaniu o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej.
Papież zaprasza przedstawicieli różnych religii na 27 października do Asyżu – na Dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie.
Zwierzchnik Cerkwi Prawosławnej na Cyprze abp Chryzostom złoży wizytę w Watykanie. 28 marca zostanie przyjęty przez Benedykta XVI.
Trzej pierwsi anglikańscy biskupi, którzy przeszli do Kościoła katolickiego są od wczoraj monsiniorami. Wspólnotę anglikańską porzucili pod koniec ubiegłego roku. 15 stycznia zostali wyświęceni na katolickich kapłanów.
Celu ruchu ekumenicznego, którym jest pełna jedność w wierze, jeszcze nie osiągnęliśmy. Dialog przyniósł już jednak wiele elementów zgodności i zbliżenia. Zwrócił na to uwagę Papież, spotykając się z fińską delegacją ekumeniczną, która co roku przybywa w tym czasie do znajdującego się w rzymskiej bazylice Santa Maria sopra Minerva grobu św. Henryka.
Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1978 roku, pochodzący ze Szwajcarii Werner Arber został mianowany przez Benedykta XVI prezesem Papieskiej Akademii Nauk. Po raz pierwszy na jej czele stanie naukowiec, nie będący członkiem Kościoła rzymsko-katolickiego. Mikrobiolog i genetyk Werner Arber należy do Kościoła reformowanego.