Byli biskupami - zostali prałatami

Trzej pierwsi anglikańscy biskupi, którzy przeszli do Kościoła katolickiego są od wczoraj monsiniorami. Wspólnotę anglikańską porzucili pod koniec ubiegłego roku. 15 stycznia zostali wyświęceni na katolickich kapłanów.

Ponieważ są żonaci, nie będą mogli przyjąć sakry biskupiej. Benedykt XVI nadał im jednak godności honorowe. Zwierzchnik ordynariatu personalnego dla byłych anglikanów w Anglii i Walii, ks. Kieth Newton, został protonotariuszem apostolskim, czyli infułatem. Jest to najwyższa godność, jaką może otrzymać w Kościele katolickim kapłan bez sakry biskupiej. Pozostali dwaj byli biskupi anglikańscy zostali prałatami honorowymi Jego Świątobliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • x. Maciej
  19.03.2011 09:49
  Nawet na wiara.pl pojawiają sie nieścisłości, które mieszają ludziom w głowach a mianowicie ci trzej którzy wrócili na łono Kościoła jednego, świętego, apostolskiego i powszechnego czyli katolickiego nigdy!!!! nie byli biskupami (co sugeruje tytuł)- nie mieli przecież sukcesji apostolskiej; byli co najwyżej uzurpatorami, przebierańcami, heretykami i schizmatykami (patrz. m.in. Dzieniczek św. s. Faustyny)
  Chwała Bogu, że w porę zrozumieli swój błąd i zdążyli go naprawić.
  Niech żyje Ojciec Święty Benedykt XVI - prawdziwy głosiciel i realizator jedności Kościoła
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.