„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje” – te słowa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego sprawdzają w praktyce dobre serca w całej Polsce, które włączyły się do akcji „Prezent pod choinkę” dla Ukrainy i Afryki.
Często spotykam się z bezradnością narzeczonych wobec obecnie panujących przepisów i zaleceń kościelnych
Każdy Kościół chciałby widzieć całą wspólnotę małżeńską i rodzinną u siebie. Nic w tym dziwnego. (...) Gdzie jednak leżą granice dopuszczalnego nacisku?
Schody zaczynają się, gdy narzeczeni decydują, gdzie wziąć ślub: w cerkwi, czy w kościele? Ale to dopiero początek ekumenicznych problemów małżeństw mieszanych. Jak się później wspólnie modlić? Które święta obchodzić? Gdzie ochrzcić dzieci?
Informacja o powołaniu ordynariatów personalnych dla anglikanów pragnących wrócić do Kościoła katolickiego – to najważniejsza wiadomość ekumeniczna ostatnich lat. Do jedności z Kościołem może powrócić ponad 400 tys. anglikanów.
Chcemy rozwijać nasze działania, znamy już konkretne potrzeby dzieci, szczególnie afrykańskich. W dwóch zaprzyjaźnionych szkołach prowadzonych przez misję katolicka w Pobe Mengao w Burkina Faso, na nasze prezenty czekać będzie ok. 1000 uczniów.
Miłą rzeczą jest robienie prezentów drugiej osobie. Tym bardziej, jeśli są to rzeczy zaspakajające najpilniejsze potrzeby.
„Kościoły chrześcijańskie – same o sobie” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne w Ustroniu, która odbyła się w dniach 9-10 października w auli ustrońskiego Gimnazjum nr 1.
Wspólna modlitwa, film, wymiana refleksji. Tak chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie
Irena i Roman Kubalowie są małżeństwem od 39 lat. Ona jest ewangeliczką, on katolikiem. – Nigdy nie było u nas kłótni w sprawach wiary – mówią. – Ekumenizm to dla nas codzienność.