Zapisy na spotkanie Taizé w Berlinie

W całej Polsce trwają zapisy na Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie roku w Berlinie, organizuje ekumeniczna wspólnota z Taizé. Będzie to już 34. tego typu spotkanie.

Organizatorzy oczekują, że w wydarzeniu, które trwać będzie od 28 grudnia do 1 stycznia 2012 roku weźmie udział 40 tys. młodych ludzi z całej Europy.

Br. Marek ze wspólnoty Taizé, który gościł ostatnio w Tarnowie, ma nadzieję, że w Berlinie nie zabraknie także Polaków.

Wspólnota Taizé to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, założona w 1940 w Taizé, we Francji przez brata Rogera. Po jego śmierci w 2005 roku przełożonym wspólnoty został obecnie 57-letni brat Alois, katolik pochodzący z Niemiec.

Corocznie, na przełomie starego i nowego roku wspólnota organizuje w jednym z europejskich miast modlitewne spotkania ekumeniczne nazywane „Pielgrzymką Zaufania przez Ziemię”. Wspólnota liczy ponad stu braci pochodzenia ewangelickiego i katolików ponad dwudziestu pięciu narodowości.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.