Powstrzymanie przemocy pokona AIDS

Przemoc seksualna w Afryce odgrywa znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu się plagi AIDS – powiedział abp Rowan Williams. Prymas wspólnoty anglikańskiej odbywa podróż po wschodnich rubieżach Demokratycznej Republiki Kongo. W związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS wydał on specjalne przesłanie wideo.

Arcybiskup Canterbury zwraca uwagę, że ziemie, które aktualnie odwiedza, stały się epicentrum przerażającej przemocy. Ludzie doświadczali tam m.in. gwałtów seksualnych jako narzędzia wojny. Użycie go spowodowało poniżenie i podporządkowanie całych społeczności, a z drugiej strony nauczyło je same brutalności, w której przemoc seksualna stała się endemiczna. Zdaniem abp. Williamsa Kościół w Kongo ma szczególną misję wobec ofiar tego typu przestępstw. Cierpią one nie tylko traumy związane z przemocą, ale także naznaczone są stygmatem AIDS. Chorzy, uprowadzeni w młodym wieku, systematycznie wykorzystywani i gwałceni, są następnie opuszczani przez rodziny i wypędzani z domów. Kościoły i wspólnoty wyznaniowe winny zerwać ze zmową milczenia i pomóc w pokonaniu niszczącej przemocy seksualnej – powiedział prymas anglikanów z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.