Irak: Zamordowano małżeństwo chrześcijan

Na ulicach irackiego Mosulu ponownie polała się krew chrześcijan. Wczoraj w zasadzce zginęło małżeństwo, 34-letni Adnan Elia Jakmakji i jego 25-letnia żona Raghad al Tawil.

Do tragedii doszło, gdy wraz z dwójką dzieci jechali oni samochodem, który ostrzelali nieznani sprawcy. Małżonkowie, chrześcijanie chaldejscy, zginęli na oczach swych dzieci, które odniosły niezagrażające życiu obrażenia. Źródła lokalne przypuszczają, że była to pułapka zastawiona na chrześcijan, którzy w Mosulu prowadzili niewielki sklep. Nieznane są motywy zbrodni, a sprawcy bez przeszkód opuścili jej miejsce.

Od początku grudnia ponownie pogorszyła się sytuacja wyznawców Chrystusa na północy Iraku. Lokalny imam wezwał muzułmanów z Kurdystanu do działań antychrześcijańskich. W wyniku uaktywnienia się ekstremistów islamskich spłonęły dziesiątki sklepów, a zranionych zostało przynajmniej 30 osób. Chrześcijanie Iraku obawiają się publicznie obchodzić Boże Narodzenie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • marcin woźniak
  14.12.2011 21:59
  ... czy ktoś w końcu upomni się o naszych braci??? Ciągle o tym kryzysie. Do Libii NATO wysłało lotnictwo. Dla ropy do Iraku USA wojsko, a jak już tam są to mają gdzieś prawa człowieka. SKANDAL CYWILIZACJI ZACHODNIEJ... już chyba nie chrześcijańskiej.
 • kazek178
  14.12.2011 22:27
  Tytuł sugeruje, że ci ludzie zostali zabici z powodu swojego wyznania. Czy to pewne, że powód nie był inny? Czy t nie jest przypadkiem tworzenie atmosfery oblężenia? Może to po prostu "gangsterskie porachunki"?
  A swoją drogą w Europie przez setki lat prześladowania Żydów z powodu ich wiary też wielokrotnie kończyły się tragicznie.
 • Ostrow
  15.12.2011 10:09
  Do komentatora powyżej: Czy ty nie wiesz że w Iraku mordują Chrześcijan. Czy ty nie przeczytałeś że Imam wzywał do prześladowań?
 • RolaLukasz
  15.12.2011 10:31
  To czego dowiedziałem się z nowej książki prof. Czesława Bartnika „Kamienie wołać będą” przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Ta wydana przez wydawnictwo JUT pozycja na długo stanowić będzie dla mnie kompendium wiedzy o wydarzeniach jakie miały miejsce w tym roku, czy narastały już w latach poprzednich. Genialna i bezkompromisowa publicystyka. Bez wątpienia jeden z nielicznych który ma odwagę pokazać „podszewkę” naszej rzeczywistości. Genialna publicystyka! Bartnik jest bezkompromisowy. Pokazuje dlaczego katolików chcą zepchnąć do rezerwatu jak Indian, ujawnia zapętlenie polityczne po katastrofie smoleńskiej oraz to, że człowiek od momentu poczęcia jest osobą. Obok tej książki i zawartych w niej tematach nie można przejść obojętnie!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.