Orędzie Bartłomieja I na Boże Narodzenie

Większość ludzi, nawet tych, którzy obchodzą Boże Narodzenie, wciąż jeszcze nie może zrozumieć znaczenia śpiewu aniołów nad betlejemską grotą.

Zwraca na to uwagę prawosławny patriarcha Konstantynopola w bożonarodzeniowym orędziu.

Nawiązując do słów aniołów „Chwała na wysokości Bogu”, Bartłomiej I zauważa: „W rzeczywistości większość ludzi nie chwali Go ani czynami, ani słowami. Wielu wątpi w samo istnienie Boga czy w Jego obecność w ich życiu. Jest też wielu, którzy przypisują Bogu winę za nieszczęścia, jakich doznają”. Patriarcha Ekumeniczny wyjaśnia, że narzekanie na Boga nie jest słuszne, bo zło nie pochodzi od Niego. Zesłał On swego Syna, by stając się człowiekiem i przyjmując na siebie największe upokorzenie, uleczył ludzkość i dał jej udział w swej chwale. „Choć liczne ludzkie serca nie chwalą Bogu, oddaje Mu chwałę całe stworzenie i to wszystko, co dobrego dzieje się wśród ludzi – pisze najwyższy zwierzchnik Kościoła prawosławnego w bożonarodzeniowym orędziu. – Jedyną drogą, by przezwyciężyć wojnę i wszelkie formy kryzysu, jak chociażby doznawany w dzisiejszym świecie kryzys finansowy, jest Pan Jezus. Chwalimy zatem Boga na wysokościach i Chrystusa, który zechciał zamieszkać wśród nas”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.