Chrześcijanie w dialogu, ale bez prozelityzmu

O zaniechanie agresywnego prozelityzmu i nie przeciąganie na siłę wiernych do swoich wspólnot apelują przedstawiciele Federacji Chrześcijan Malezji. Jest to najbardziej reprezentatywna organizacja chrześcijańska, zrzeszająca większość obecnych w tym kraju wyznań.

Sygnatariusze apelu potępiają działania, których celem jest jedynie liczebny wzrost szczególnie nowopowstających grup. „W kraju o większości muzułmańskiej, gdzie nie brakuje prób ograniczania wolności religijnej, wyróżnikiem chrześcijan powinna być jedność i współpraca” – czytamy w apelu. Jednocześnie malezyjscy wyznawcy Chrystusa podkreślają, że każdy w zupełnej wolności może wybrać wspólnotę, do której chce należeć. Chodzi jednak o to, by nie stosować nachalnych i nieuczciwych metod perswazji. Niestety właśnie takie działania stają się wyróżnikiem wielu nowych wspólnot chrześcijańskich działających w Malezji. Kartą przetargową może być np. otrzymanie pomocy materialnej czy znalezienie pracy.

Apel o jedność jest jednocześnie bożonarodzeniowym przesłaniem Federacji Chrześcijan Malezji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.