Indie: Aresztowani chrześcijanie

Kolejni chrześcijanie zostali aresztowani w Indiach na podstawie fałszywych zeznań

Obydwaj byli aktywnie zaangażowani w obronę praw człowieka i wolności religijnej. Jeden, 46-letni Janus Pradhan, stoi na czele organizacji pomagającej wiernym z najniższych kast. Oskarżono go o wspieranie maoistowskiej partyzantki. Z kolei drugi, 33-letni pastor baptystów Sukadeb Digal, został oskarżony o dokonywanie nielegalnych konwersji, do których miał zmuszać fałszywymi obietnicami.

W obronie aresztowanych wystąpiła Ogólnoindyjska Rada Chrześcijan. Ta ekumeniczna organizacja od lat stara się pomagać prześladowanym wyznawcom Chrystusa. Jej członkowie przypominają, że areszty i preparowanie fałszywych dowodów winy ma na celu zastraszenie chrześcijan oraz zdyskredytowanie na forum publicznym ludzi zaangażowanych w obronę praw człowieka.

Warto zauważyć, że oba aresztowania miały miejsce w dystrykcie Kandhamal gdzie w 2008 r. dokonano pogromu chrześcijan. Obecnie wierni coraz odważniej głoszą tam swą wiarę i przyznają się do Chrystusa, co budzi duże niezadowolenie hinduistycznych nacjonalistów. Metropolita Katak-Bhubaneśwaru, który w tych dniach odwiedził tereny dotknięte prześladowaniami stwierdził wręcz, że „chrześcijanie odzyskują odwagę i wychodzą z katakumb”. Według abp. Johna Barwy dowodem na to jest chociażby organizowanie publicznych imprez, które towarzyszyły kościelnym obchodom Bożego Narodzenia i dawanie w ich trakcie świadectwa swej wiary.

«« | « | 1 | » | »»
  • tOIhwOQWLxV
    29.02.2012 02:59
    Z nauk don Juana (Podroz do Ixtlan, Rozdz. 17):? Nie tkutraj zbyt powaznie tego, co mowil Blas ? powiedzial powaznie. ? On nie wie nic o walkach czarownikow. Kiedy zauwazyles, ze cien znajduje sie po lewej stronie, powinienes zdac sobie sprawe, ze chodzi tu o cos powaznego. Ale nie powinienes tez uciekac.? Co mialem robic? Zostac tam?? Wlasnie. Kiedy wojownik spotyka swojego przeciwnika, ktory nie jest ludzka istota, musi stawic mu czolo. Tylko dzieki temu staje sie niewrazliwy na ciosy.? Co ty mowisz, don Juanie?? Mowie, ze miales trzecie spotkanie z godnym ciebie przeciwnikiem. Ona wszedzie podaza za toba, czekajac na moment twojej slabosci. Juz prawie polozyla na tobie lape.Ogarnal mnie niepokoj i oskarzylem go o narazanie mnie na niepotrzebne niebezpieczenstwo. Zalilem sie, ze gra, ktora ze mna prowadzi, jest okrutna.? Bylaby okrutna, jesli dotyczylaby zwyklego czlowieka ? powiedzial. ? Ale w momencie, kiedy zaczyna sie zyc jak wojownik, nie jest sie juz zwyklym czlowiekiem. Poza tym, nie dlatego znalazlem ci godnego przeciwnika, zeby zabawiac sie toba czy draznic cie albo niepokoic. Godny przeciwnik moze posluzyc jako bodziec. Dzieki la Catalinie mozesz zrobic uzytek ze wszystkiego, czego cie nauczylem. Nie masz innego wyjscia.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.