Międzyreligijnie z prezydentem

Hierarchowie Kościoła katolickiego, prawosławnego, grecko-katolickiego, jak również Gminy Żydowskiej i wyznawcy Islamu uczestniczyli dzisiaj (24 stycznia) w tradycyjnym, noworocznym spotkaniu z Bronisławem Komorowskim

Przemawiając do zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski zwróci uwagę na wartość wspólnoty, którą tworzą wyznawcy różnych religii.

Kard. Kazimierz Nycz nawiązał do przemówienia bł. Jana Pawła II z Gniezna. Papież mówił wtedy o nowym murze, który może podzielić Europę, jeśli nie będzie ona zbudowana na fundamencie ducha.

Głos zabrał również przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz, prawosławny ordynariusz diecezji wrocławsko-szczecińskiej.

W spotkaniu z Bronisławem Komorowski wzięli również udział przedstawiciele Gminy Żydowskiej, wyznawcy Islamu czy Kościołów reformowanych.

«« | « | 1 | » | »»
  • GrekoKatolik
    02.02.2012 18:11
    Niestety podana informacja NIE JEST w pełni PRAWDZIWA. Na spotkaniu u Pana Prezydenta RP NIE BYŁO grekokatolików. NIE ZOSTALI ZAPROSZENI przez Pana Przezydenta RP. Ciekawe dlaczego? Czyzby byli obywatelami (Obywatelami RP) gorszej kategorii? Ja tylko pytam...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.