O prześladowaniach chrześcijan w PE

Do Parlamentu Europejskiego powróci temat prześladowania chrześcijan.

Przypomnijmy, rok temu europosłowie przyjęli rezolucję w sprawie sytuacji chrześcijan w kontekście wolności wyznania. Stanowczo i jednoznacznie potępili w niej wszelkie akty dyskryminacji i prześladowania chrześcijan na świecie. Zmiany na politycznej scenie po „arabskiej wiośnie” spowodowały, że potrzebna jest ponowna debata na ten temat - mówi Jan Olbrycht, europoseł, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

W przygotowaniu jest kolejna rezolucja i konferencja o prześladowaniach chrześcijan poza Europą - dodaje Olbrycht.

Współcześnie, w ponad 70-ciu krajach na świecie, dochodzi do prześladowań wyznawców Chrystusa. Oznacza to, że w co trzecim kraju na naszym globie łamie się podstawowe prawo człowieka do wolności religijnej (zgodnie z art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka). Jak wynika z najnowszych badań agencji informacyjnej Idea oraz Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom „Open Doors”, na całym świecie prześladowanych jest ponad 100 milionów wyznawców tej religii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.