"Czemu nie mówimy o ludobójstwie chrześcijan?"

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nt. mordów dokonywanych przez islamskich terrorystów z ISIS. Jednym z mówców był polski europoseł Ryszard Legutko, który powiedział, że w tym kontekście instytucje unijne powinny mówić przede wszystkich o ludobójstwie dokonywanym na chrześcijanach.

Na początku debaty Wielki Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony przedstawiła oświadczenie w sprawie "systematycznych masowych mordów" dokonywanych przez państwo islamskie. Ryszard Legutko zauważył, że zbyt łagodnie określa się działania jakich dopuszcza się ISIS. "Sformułowanie systematyczne masowe mordy może być stosowane przez dziennikarzy, ale nie w oficjalnych oświadczeniach politycznych. Właściwym słowem jest tu ludobójstwo. W prawie nie funkcjonuje coś takiego jak systematyczne masowe mordy, tymczasem ludobójstwo zostało bardzo jasno zdefiniowane" - mówił europoseł PiS. Polski europoseł wezwał Wysoką Przedstawiciel do tego, by używała terminu „ludobójstwo” w kontekście zbrodni dokonywanych przez ISIS. Legutko pytał: "Kim są ofiary ludobójstwa? Tak, są nimi przedstawiciele mniejszości religijnych, z pewnością także muzułmanie, ale przede wszystkim - chrześcijanie. Czemu o tym nie mówimy? Pani powinna o tym mówić i powtarzać to”.

Europoseł PiS mocno podkreślił, że każdego roku mordowanych jest wiele tysięcy chrześcijan. "W przeszłości dokonano wielu aktów ludobójstwa. Zdumiewa, że w czasie, kiedy dokonywały się mordy, nie nazywano ich ludobójstwem, a nie czyniono tego z tchórzostwa lub politycznego wyrachowania. Dopiero później decydowano się je tak nazywać, co jest powodem do wstydu. Czy także dzisiaj będziemy kontynuować te wstydliwe uniki? Tak, nazwijmy to po imieniu: mamy dziś do czynienia z ludobójstwem chrześcijan" – mówił Ryszard Legutko.

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • yeti
  21.01.2016 11:17
  Przy tej okazji proponuję aby zaniechać domyślnego zwrotu"poprawność polityczna" a zstąpić go bardziej precyzyjnym określeniem;hipokryzja tendencyjna.To określenie dobrze oddaje manipulacyjne interpretowanie faktów,tak zbiorowe jak i indywidualne.
 • Gość
  21.01.2016 16:14
  "hipokryzja tendencyjna" - zwrot zbyt abstrakcyjny i nieklarowny - szczególnie jego druga część "tendencyjna". "Poprawność polityczna" jest jednak lepszym zwrotem.
 • Rzez Wolynska
  21.01.2016 20:18
  Rzez Wolynska dlaczego nie mowimy o ludobojstwie . bo w Polsce w tym temacie obowiazuje poprawnosc polityczna i wszyscy od lewej do prawej milcza. Bo powstanie warszawskie tylko jest kultywowane -wstyd
 • yeti
  21.01.2016 21:01
  Być może dla Ciebie. "Poprawność polityczna "nie tylko że to termin domyślny zakłada dominantę że rządy sprawuje ktoś ,kto forsuje określony manipulacyjny trend.Hipokryzja tendencyjna to termin uniwersalny w każdym stanie państwa.Wystarczy że ten kto przekonuje do jakiegoś celu manipulacyjnie,czyli skrywa własne cele i pobudki
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.