Nowe relikwie w cerkwi

Relikwie św. Ławrentija wśród skarbów architektury i sztuki.

Relikwie św. Ławrentija z Czernichowa – mnicha i wyznawcy, który był prześladowany za wiarę w czasach stalinowskich i zmarł w latach 50. ubiegłego wieku - znalazły się w nowym ołtarzu cerkwi prawosławnej Świętego Jerzego w Ząbkowicach Śląskich.

Uroczystego poświęcenia ołtarza dokonał abp Jeremiasz, zwierzchnik diecezji wrocławsko-szczecińskiej. Była to już druga wizyta hierarchy w Ząbkowicach Śląskich.

Dla wspólnoty prawosławnej w tym mieście, której przewodniczy proboszcz ks. Stanisław Strach, było to niezwykle ważne wydarzenie. Ustawienie nowego ołtarza i jego poświęcenie świadczy bowiem o duchowej aktywności osób, które przybywają do maleńkiej ząbkowickiej cerkwi.

Zabytkowa świątynia zaliczana jest do jednego ze skarbów architektury i sztuki Dolnego Śląska.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.