Egipt: Spalili chrześcijański kościół

W Egipcie salafici spalili kolejny chrześcijański kościół. Tym razem do incydentu doszło w Meet Bashar, 50 km od Kairu

Pogromy chrześcijan w tej wiosce trwały od niedzieli. Udało się je uspokoić dopiero ostatniej nocy dzięki presji ze strony Braci Muzułmanów, innego islamistycznego ugrupowania, które wraz salafitami wygrało w Egipcie wybory parlamentarne. Spłonął jednak koptyjski kościół pod wezwaniem Maryi i Abrahama, plebania oraz inne zabudowania należące do chrześcijańskich Koptów. Nie jest to odosobniony przypadek.

Odkąd islamiści wygrali wybory, ataki na chrześcijan są coraz częstsze – zauważa ks. Rafic Greich, rzecznik prasowy Kościoła katolickiego w Egipcie. W jego przekonaniu sytuacja jeszcze się pogorszy. Niedawne wydarzenia zadały też kłam pogłoskom, że sprawcami pogromów są ciemne masy ignorantów. Ataki na chrześcijan, najczęściej pod pretekstem konwersji muzułmanina na chrześcijaństwo, łączą wszystkich: bogatych i biednych, wykształconych i ludzi prostych. Dochodzi do nich w całym kraju – dodaje ks. Greich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • jaskier
  15.02.2012 21:54

  To bardzo smutne. Modlę się o poprawę sytuacji chrześcijan w krajach muzułmańskich. Dziwię się stanowisku krajów europejskich, w tym Polski, wspierających islamskich radykałów walczących z dyktaturą Asada. Walczący rebelianci mają wsparcie Al-Kaidy. Nikt nie zastanawia się nad tym, co będzie w Syrii po obaleniu Asada, w kraju gdzie 10% ludności to są chrześcijanie. Na pewno zostanie wprowadzone prawo szariatu.

 • sebimar
  16.02.2012 09:41
  Z tego miejsca chciałem serdecznie pozdrowić wszystkich miłujący pokój obywateli i komentatorów, którzy tak bardzo wspierali rewolucjonistów. Zachowaliscie się jak USA w czasie wojny w Afganistanie, wspieraliscie rozpetanie wiatru więc teraz zbierajcie tą burzę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.