Rosja: przebaczyć wrogom politycznym

Do przebaczenia oponentom politycznym wezwał uczestników manifestacji przedwyborczych przewodniczący Synodalnego Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem, protojeriej Wsiewołod Czaplin.

Demonstracje zaplanowane na jutro zbiegają się w czasie z poprzedzającą Wielki Post Niedzielą Przebaczenia, w trakcie której wierni proszą siebie nawzajem o przebaczenie.

„Najbliższa niedziela jest przede wszystkim niedzielą przebaczenia a nie okazją do podkreślania odmienności poglądów, wypominania win, manifestacji”- uważa ks. Wsiewołod Czaplin. Podkreślił, że Wielki Post stanowi „rosyjską wiosnę” całkowicie odmienną od „arabskiej wiosny” wywołującej chaos. Wielki Post, jak się wyraził, zaprowadza porządek i ład w „duszy, mózgu i życiu”.

Ks. Czaplin wezwał obywateli do udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich. Odrzucił zarzuty, że spotkanie Władimira Putina ze zwierzchnikami religijnymi Rosji było otwartym poparciem jego kandydatury w wyborach. Stwierdził, że duchowni mają prawo wyrażać swoje poglądy i spotykać się z politykami, i nie wolno od nich wymagać milczenia w ważnych dla kraju sprawach, gdyż są jego obywatelami.

«« | « | 1 | » | »»