Oblali biskupa środkiem żrącym

Lekarze z Tel Awiwu walczą o wzrok Umara Mulinde, pastora i biskupa z Ugandy. W wigilie Bożego narodzenia został on zaatakowany żrącą substancją przez grupę muzułmanów.

Wzrok w jednym oku został stracony bezpowrotnie. Możliwe, że pastor straci go także w drugim oku.

Mulinde przed nawróceniem był nauczycielem islamu. Na chrześcijaństwo przeszedł w ponad 20 lat temu. Potem wielokrotnie otwarcie krytykował islamskie sądy koraniczne. 
Zamach na niego nie był odosobnionym przypadkiem. Ugandę ogarnęła w ostatnim czasie nowa fala prześladowań chrześcijan - uważa pastor. Podaje przykład ataku na swego przyjaciela, także pastora nazwioskiem Zachariah Serwadda. Jego auto zostało ostrzelane przez islamistów. Inny pastor Jamada Kikomeko został ostrzelany podczas głoszenia Ewangelii w mieście Entebbe. Także ewangelista Yazid Muwanguzi ledwo uszedł z życiem po ataku napastników, krzyczących: „Allah Akbar!” (Bóg jest wielki!).

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.