Anglikański śpiew w Watykanie

Na zaproszenie Benedykta XVI chór anglikańskiego opactwa Westminster będzie śpiewał na papieskich liturgiach w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, a konkretnie w czasie nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami 28 czerwca oraz nazajutrz w Watykanie podczas Mszy z nałożeniem paliuszy.

Anglikański chór będzie towarzyszył chórowi Kaplicy Sykstyńskiej. Dla watykańskiego zespołu będzie to wydarzenie bez precedensu w jego ponad 500-letniej historii – podkreślono w wydanym dziś komunikacie. W programie przewidziano zarówno utwory nawiązujące do rzymskiej tradycji Palestriny i Perosiego, jak i z repertuaru anglikańskiego. W ramach przygotowań do tego wydarzenia chór watykański złoży wizytę w Londynie i 6 maja da koncert w opactwie westminsterskim.

Chór opactwa Westminster uchodzi w Anglii za zespół oficjalny. Asystuje on w najważniejszych wydarzeniach kościelnych, państwowych i królewskich. Składa się z 20 chłopców i 12 dorosłych mężczyzn.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Ajja
    07.03.2012 08:08
    Trzeba przyznać, że wiele brytyjskich chórów (np. z katedry westminsterskiej(katolickiej), anglikańskiego opactwa westminsterskiego czy nawet chór z Glaucester, którego gościnnego występu miałam przyjemność wysłuchać w Westminster Abbey) rozkładają na łopatki chór watykański. Tak perfekcyjnej harmonii głosów jak u tych Anglików ze świecą szukać, ich śpiew jest jak miód na duszę. Jak ktoś z Was będzie Londynie, przejdźcie się np. na Evensong do Westminster Abbey (tylko dopytajcie, czy będzie chór).
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.