"Ministerstwo ekumenizmu" świętuje

Arcybiskup Canterbury, Rowan Williams weźmie udział w obchodach 50. lecia Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. W Watykanie poinformowano, że odbędą się one 17 listopada, a wśród zaproszonych gości będzie także przedstawiciel patriarchy Konstantynopola, metropolita Pergamonu, Ioannis (Zizioulas).

Uroczystościom jubileuszowym będzie przewodniczył stojący obecnie na czele tej dykasterii abp Kurt Koch. Obecny będzie ponadto jego poprzednik, kard. Walter Kasper.

W komunikacie Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan przypomniano, że dykasterię tę utworzył 5 czerwca 1960 roku, w dzień Zesłania Ducha Świętego, bł. Jan XXIII jako Sekretariat ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jego kierownictwo powierzył kard. Agostino Bei. W 1988 r. Jan Paweł II zmienił nazwę dykasterii na obecną.

Data obchodów jubileuszu pięćdziesięciolecia zbiega się z odbywającą się w dniach 15-19 listopada sesją plenarną Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, której temat brzmi „Ku nowemu stadium dialogu ekumenicznego”. Jak zaznaczono "uroczystości te będą okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za obfite owoce prac ekumenicznych i wszystkie zaangażowane w ten dialog osoby. Pomogą także w ożywieniu zainteresowania sprawą ekumenizmu oraz wyrażeniu zdecydowanej woli kontynuowania drogi ku pełnej jedności wszystkich chrześcijan, stających z ufnością w obliczu nowych wyzwań".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.