Grekokatolicy: Zakazać aborcji na Ukrainie

Co roku za Bugiem zabija się 2 mln nienarodzonych dzieci.

Aborcja jest u naszego wschodniego sąsiada prawdziwą plagą. Co roku z rąk morderców w kitlach ginie 2 mln nienarodzonych dzieci. Z tym zjawiskiem walczy Kościół katolicki obrządku wschodniego.

- Gdyby w parlamencie ukraińskim zasiadali świadomi deputowani, którzy walczą o życie ludzkie, to wtedy aborcja byłaby już dawno na Ukrainie zakazana – powiedział podczas spotkania z młodzieżą w Doniecku zwierzchnik grekokatolików Swiatosław Szewczuk. Przez 20 lat niepodległości z powodu aborcji zginęło tam 40 mln osób. Z powodu swobodnego podejścia prawa do tego procederu Ukraina stała się celem turystyki aborcyjnej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.