Znów zabito 10 chrześcijan

W zamachu na chrześcijan w nigeryjskiej prowincji Kaduna zginęło 10 osób, w tym pastor. 4 osoby zostały ranne.

Atak przeprowadzono w wiosce Nayi. Nieznani sprawcy napadli w nocy na domy tamtejszych mieszkańców, w tym miejscowego pastora. Prowincja Kaduna jest zamieszkana głównie przez chrześcijan. To wobec nich skierowane były ataki po wyborach prezydenckich z kwietnia 2011 roku.

W walkach między chrześcijańską a muzułmańską młodzieżą w północnej Nigerii zginęło do tej pory co najmniej 800 osób - twierdzi organizacja Human Rights Watch. Do najbardziej krwawych ataków na chrześcijan dochodziło w ostatnie i poprzednie święta Bożego Narodzenia, gdy celem stawały się kościoły katolickie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.