Eksplozja pod kościołem

Ponownie celem ataków stały się chrześcijańskie świątynie w Iraku. Wczoraj zaatakowano kościół św. Mateusza w Bagdadzie. Należy on do wspólnoty syryjsko-prawosławnej.

W wyniku eksplozji bomby zginęło dwóch strażników, a pięciu odniosło obrażenia. Autorem zamachów są ekstremiści muzułmańscy, którzy w ten barbarzyński sposób „przypomnieli” dziewiątą rocznicę inwazji amerykańskiej na Irak (20.03.2003). W stolicy kraju bomby wybuchały w 20 miejscach a do podobnych incydentów doszło również w Kirkuku, gdzie zginęło trzech Irakijczyków, zaś 40 jest rannych.

Tłem obecnej fali przemocy jest zaplanowany za tydzień szczyt Ligi Arabskiej w Bagdadzie. Będzie on tam pierwszym od ponad 20 lat. Instytucja ta zdominowana jest przez islamskich sunnitów, co nie podoba się wielu irackim szyitom. Destabilizacja i brak bezpieczeństwa na Tygrysem i Eufratem ma uniemożliwić spotkanie Ligii Arabskiej.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.