Kolejny były biskup anglikański zostanie katolickim księdzem

W najbliższy poniedziałek, 26 marca w katedrze w Portsmouth święcenia kapłańskie w Kościele katolickim przyjmie 77-letni były biskup anglikański, Robert Mercer.

Oprócz niego święcenia kapłańskie w Ordynariacie Personalnym Matki Bożej z Walsingham przyjmie dwóch innych byłych duchownych anglikańskich. W Wielkim Tygodniu do Kościoła katolickiego zostanie przyjętych 200 byłych anglikanów.

Robert Mercer 7 stycznia br. został przyjęty do Kościoła katolickiego za pośrednictwem Ordynariatu Personalnego. Urodzony w dawnej Rodezji (obecnie Zimbabwe) 10 stycznia 1935 r. W latach 1977-89 był biskupem anglikańskim Matabeleland w zachodniej części Zimbabwe, a w latach 1989-2005 biskupem metropolitalnym Tradycyjnego Anglikańskiego Kościoła Katolickiego Kanady. W 2005 przeszedł na emeryturę i był wizytatorem biskupim Tradycyjnej Wspólnoty Anglikańskiej w Wielkiej Brytanii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.