Irak: mosty dla pokoju

„Mosty dla pokoju” to nowa inicjatywa polityków i zwierzchników religijnych Iraku. Wczoraj podpisano siedmiopunktową deklarację, którą uczestnicy spotkania w Kirkuku przekazali rządowi w Bagdadzie oraz przywódcom autonomii kurdyjskiej.

Jednym z organizatorów spotkania był abp Louis Sako. Chaldejski metropolita Kirkuku zwrócił uwagę, że dzięki różnorodności etniczno-religijnej możliwe jest współistnienie oparte na dialogu i szacunku dla praw innych. W przekonaniu irackiego hierarchy spotkanie wzbudziło optymizm i nadzieje wśród mieszkańców północnego Iraku.

Sam Kirkuk był świadkiem wielu zamachów terrorystycznych i ataków na wyznawców Chrystusa, którzy masowo emigrowali z tego obszaru. Deklaracja podpisana w tym mieście zwraca uwagę rządowi w Bagdadzie, że jego działania mają rozwiązywać problemy, a nie je komplikować, pogarszając zarazem sytuację społeczną Irakijczyków. Dokument przypomina również, że duży wkład w stabilizację kraju da efektywność i szybkość wymiaru sprawiedliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.