Kenia: Rzucił granatem w czasie nabożeństwa

Jedna osoba zginęła, a co najmniej 10 zostało rannych wskutek wybuchu granatu w protestanckim kościele w stolicy Kenii, Nairobi, w którym trwało nabożeństwo - podała miejscowa policja.

"Według naszych informacji jeden z uczestników nabożeństwa rzucił granatem, a następnie uciekł z kościoła" - powiedział rzecznik kenijskiej policji.

Był to już kolejny atak granatem w Kenii od października ubiegłego roku, gdy Kenia wysłała swe wojska do Somalii.

Najkrwawszy zamach został przeprowadzony w marcu na dworcu autobusowym w Nairobi. Zginęło wtedy dziewięć osób, a ponad 60 zostało rannych.

Wojska kenijskie wkroczyły do Somalii w poszukiwaniu bojowników ruchu Al-Szabab, oskarżanego przez władze w Nairobi o porwanie w Kenii europejskich działaczek humanitarnych.

W odpowiedzi Al-Szabab ogłosił, że "Kenia pogwałciła prawa terytorialne Somalii, wkraczając na jej świętą ziemię", i wezwał "wszystkich Somalijczyków, by zjednoczyli się przeciwko żądnemu krwi wrogowi".

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.