Terroryści znów zaatakowali w Nigerii

Co najmniej 29 osób zginęło, a 60 zostało rannych w środę w wyniku eksplozji kilku ładunków wybuchowych w mieście Gombe w północno-wschodniej Nigerii - poinformował Czerwony Krzyż. Na razie nikt nie przyznał się do zamachów.

Pierwsza bomba eksplodowała ok. godziny 20 czasu polskiego w pobliżu meczetu, w którym gromadzili się wierni na modlitwę - informują świadkowie, na których powołuje się Agencja Reutera. Podejrzewa się, że ten atak przeprowadził zamachowiec samobójca. Druga bomba wybuchła w pobliżu przystanku autobusowego, w okolicy którego handlarze sprzedawali warzywa. Kolejne dwa ładunki eksplodowały w pobliżu targowiska i dworca autobusowego.

Lokalna policja nie potwierdziła liczby ofiar podanej przez Czerwony Krzyż. Służby bezpieczeństwa przyznały jednak, że w Gombe doszło do serii wybuchów.

W zeszły piątek w tym mieście doszło do dwóch zamachów na targ, w których zginęło co najmniej 50 osób. O tamte akty terroru oskarżeni zostali dżihadyści z organizacji Boko Haram.

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W wyniku islamistycznej rebelii w najludniejszym kraju Afryki zginęło wiele tysięcy osób. Licząca 170 mln ludności Nigeria jest prawie równo podzielona na muzułmanów i chrześcijan.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • społecznik
  23.07.2015 10:20
  Wiem, że nie na temat.

  Do obserwatorów. Skoro jestem nieprawdomówny to skąd wiem, że LimeWire został zamknięty? Ano stąd, że celowo szukałem, żeby zainteresować swoją osobą, wciągnąć niektórych w swoją grę po to, żeby przymusić do zamknięcia programu i cel osiągnąłem. Wiem, że prawo zasadniczo nie uwzględnia celu i że wiele ryzykowałem, ale nie miałem wyjścia. Nie mogłem tak tego zostawić. Poza tym nic mi nie wiadomo, żebym cokolwiek rozpowszechniał, ale wiem, że na pewno uniemożliwiałem. Uzależnienie od pornografii to w tym miejscu inna bajka. Rozumu w każdym razie mi nie odebrało.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.