Moskwa: ekumeniczny rajd motocyklowy

W ramach pierwszego Rajdu od oceanu do oceanu w Moskwie odbyła się zmotoryzowana demonstracja w obronie życia nienarodzonych. Uczestniczyli w niej motocykliści z różnych krajów Europy, w tym z Polski.

Prawosławny Ośrodek Oświaty Medycznej „Żizń” („życie”) zorganizował zmotoryzowaną demonstrację w obronie życia nienarodzonych i przeciwko eutanazji. Miejscem zbiórki demonstrantów był Park Pietrowskij, na terenie którego znajduje się cerkiew Zwiastowania Matki Bożej. W pomieszczeniach parafialnych mieści się właśnie siedziba sztabu Ośrodka „Żizń”.

Przejazd demonstrantów centralnymi ulicami Moskwy miał charakter ekumenicznej, zmotoryzowanej procesji z wyeksponowaną ikoną Matki Bożej Częstochowskiej. Kopia ikony Czarnej Madonny Jasnogórskiej od pewnego czasu odbywa po Rosji peregrynację na zaproszenie mnichów prawosławnych z monasteru pod Twerem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.