Pastorzy spaleni żywcem

Policja aresztowała pięciu podejrzanych w związku z linczem dokonanym na dwóch pastorach w Jomvu (obszar Mombasa). Do tragedii doszło 8 maja br., informuje Open Doors.

Dwaj pastorzy, Benjamin Juma z Kościoła Baptystycznego Nyali i Jackson Kioko z Kościoła Melchizedek planowali zorganizowanie dzieła ewangelizacyjnego w Jomvu Mombasa, kiedy zostali otoczeni przez tłum, który oskarżył ich o kradzież. Pastorzy zostali spaleni żywcem.

- Tłum ich otoczył i oskarżył o bycie złodziejami, co niby mieliby ukraść? Chcemy to wiedzieć! - mówi członkini wspólnoty, Emma Mbura

- Mówili tym ludziom, że nie są złodziejami, ale nikt ich nie słuchał. Mieli wszystkie niezbędne informacje na ich temat. Nikt nawet nie pofatygował się, by je potwierdzić. Mogli zapytać! Nie przejmowali się tym i po prostu ich spalili! -  mówi dla Kenyan News zrozpaczona Gladys Juma, wdowa po jednym z pastorów.

Po tragicznym zdarzeniu nie można było rozróżnić części ciała, były tylko zwęglone szczątki. Wstępne raporty wskazują, że incydent wydaje się być czymś więcej niż tylko przypadkiem tragicznego błędu dotyczącego tożsamości - informuje Open Doors.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KENIA, PASTORZY

  • Savonarola
    27.05.2012 23:55
    Skonczyli w taki sam sposob jak Jan Hus,sw. Joanna d'Arc,Savonarola,William Tyndale i setki tysiecy innych.Tyle,ze w/w wymienionych na stos skazal nieomylny Kosciol rzymski.Z punktu widzenie przecietnego katolika baptysci to heretycy,o co zatem tyle szumu?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.