Papieskie przesłanie do asyryjskiego patriarchy

Liczne owoce dialogu teologicznego między Kościołami katolickim i wschodnim asyryjskim przypomniał Benedykt XVI w przesłaniu do zwierzchnika tej starożytnej wspólnoty.

Patriarcha-katolikos Mar Dinkha IV obchodzi 50-lecie sakry biskupiej. Z tej okazji Papież przesłał mu specjalne życzenia, zapewniając o modlitwie w intencji hierarchy. Przypomniał przy tym jego kontakty ze Stolicą Apostolską, w tym podpisanie w Rzymie wspólnej deklaracji chrystologicznej oraz obecność na pogrzebie Jana Pawła II.

Asyryjski Kościół Wschodu jest też aktywnym uczestnikiem dialogu teologicznego z katolikami. Benedykt XVI wyraził nadzieję, że ów dialog będzie trwał nadal, nie tracąc z oczu wspólnego celu, jakim jest przywrócenie pełnej jedności uczniów Chrystusa. Wyraził ponadto solidarność z chrześcijańskimi wspólnotami w Iraku i na Bliskim Wschodzie, zapewniając o modlitwie, by „pogłębiało się wspólne świadectwo Ewangelii oraz duszpasterska współpraca w służbie pokoju, pojednania i jedności między katolickimi i asyryjskimi wiernymi”.

Patriarcha Mar Dinkha IV ma 76 lat. Pochodzi z Iraku, a duszpastersko pracował m.in. w Iranie. Na czele Asyryjskiego Kościoła Wschodu stoi od 1976 r., rezydując w Chicago.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.