Ukraina: Cerkiew krytykuje szaleństwo kibiców

Metropolita Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Filaret Denysenko powiedział, że Ukrainę ogarnęła psychoza futbolu, a szaleństwo kibiców porównał do... zachowania zwierząt.

"Ludzie stracili kontrolę nad swoimi zachowaniami, ich dusze opanował grzech. Popatrzcie na kibiców - to już nie są twarze ludzkie, lecz podobne do zwierzęcych, małpich" - powiedział Filaret na konferencji w prasowej i dodał, że nie zalicza się do kibiców reprezentacji współgospodarza Euro.

83-letni metropolita przyznał, że nie interesował się piłką nożną także jako dziecko.

"Nie interesowałem się futbolem jako dziecko. Dla mnie mistrzostwa nie mają znaczenia, ale doceniam to, czym są dla Ukrainy" - dodał. (PAP)

olga/ krys/

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • żalek
  18.06.2012 07:45
  Mo racja chop!
  Popiyrom go w 100000%
  innymi słowami: w całej rozciągłości!
 • jurek
  18.06.2012 11:05
  Na pewno sprawił frajdę miejscowym antyklerykałom.
  A swoja drogą czego mozna spodziewać się po 83-letnim człowieku - to czas na odpoczynek, a nie kierowanie Kościołem.
 • Jerzy
  20.06.2012 19:24
  problem polega na tym, że pan Filaret Denysenko został suspendowany i obecnie jest człowiekiem świeckim, a jego kościół nie jest uznawany za kanoniczny przez ŻADEN z kościołów prawosławnych. Dlatego jego wypowiedzi nie należy traktować jako wypowiedzi hierarchów Cerkwi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.