Nigeria: Wciąż niespokojnie

Sytuacja w północnej Nigerii po niedzielnych zamachach na chrześcijańskie kościoły wciąż daleka jest od normalności.

Bilans ofiar wzrósł do 68. W miejscowości Damaturu trwają ostre starcia między siłami bezpieczeństwa a muzułmańskim ugrupowaniem Boko Haram, które przyznało się do zamachów, z 17 czerwca przypisując Allachowi inspirację mordów. W mieście tym obowiązuje całodobowa godzina policyjna. Lepiej jest natomiast w stanie Kaduna, gdzie policji udało się poskromić zarówno terrorystów, jak i młodych chrześcijan, którzy po niedzielnych zamachach wylegli na ulicę.

Zamachy na chrześcijańskie kościoły w Nigerii, jak i uliczne samosądy potępiła Unia Europejska. Staraniem Włoch ataki na nigeryjskich chrześcijan znajdą się w programie obrad unijnych ministrów spraw zagranicznych, które przewidziane jest na 25 czerwca.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.