Nigeria: W przeciągu 5 dni doszło do 3 porwań księży

Uprowadzeń dokonują różnorodne grupy zbrojne działające na terenie kraju dla pozyskania okupów.

Bandyci porwali kolejnych dwóch księży w Nigerii. Biskup Otukpo, gdzie doszło do jednego z napadów, wzywa do „modlitwy o szybkie uwolnienie kapłanów i wszystkich osób będących w rękach porywaczy".

Pierwszy atak miał miejsce w środkowo-północnej części kraju. We wtorek późnym wieczorem na teren plebanii w Fadan Kano wtargnęli uzbrojeni mężczyźni i uprowadzili ks. Sylwestra Okechukwu. Dwa dni potem ofiarą padł ks. Mark Ojotu, będący kapelanem szpitalnym. Został porwany w godzinach popołudniowych, w czasie, gdy przemieszczał się samochodem do pobliskiej miejscowości. Ten napad miał miejsce w środkowo-południowej części Nigerii. Łącznie na przestrzeni pięciu dni doszło aż do trzech porwań kapłanów.

Uprowadzeń dokonują różnorodne grupy zbrojne działające na terenie kraju dla pozyskania okupów. Państwo nie jest w stanie poradzić sobie z rozprzestrzenieniem przemocy, choć odnosi pojedyncze sukcesy. W ostatnich dniach policji udało się rozbić dwa gangi porywaczy i uwolnić dwie uprowadzone kobiety. Jednak większość napadów pozostaje bezkarna, a zuchwałość bandytów wzrasta. Każdego miesiąca odnotowuje się kolejne porwania księży, mające miejsce w różnych regionach kraju.

«« | « | 1 | » | »»