Taize w Rwandzie

Nadzieja jest mottem przewodnim przygotowań do afrykańskiego etapu Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię. Organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé spotkanie odbędzie się jesienią w stolicy Rwandy, Kigali.

Zdając sobie sprawę z bolesnej historii tego kraju, naznaczonego dramatem ludobójstwa z 1994 r., organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o rozdrapywanie ran i ocenianie przeszłości, ale o budowanie na Chrystusie pokojowej przyszłości. W tym kontekście rwandyjski episkopat przypomina, że bez Boga prawdziwe pojednanie ani co za tym idzie, życie w pokoju nie są możliwe.

Ostatnie afrykańskie spotkanie Taizé odbyło się w 2008 r. w stolicy Kenii Nairobi.

«« | « | 1 | » | »»
 • Michał
  06.07.2012 01:57
  Czemu wręcz prymitywne w swej prostocie Taize, a nie np. inne formy modlitwy, wywodzące się z Europy? Czyżby sięgające kilka wieków wstecz modlitwy i śpiewy były gorsze od wałkowania w kółko kilku słów, na czym opiera się Taize? Czemu 50 lat temu nie trzeba było0 bębenków w afrykańskiej liturgii, a ludzie i tak uczestniczyli? Czy to jeszcze Kościół Katolicki, czy już jego cień, przykryty przez nową modę?
 • Mzungu
  06.07.2012 11:41
  Może dlatego, że istnieje coś takiego jak pojęcie inkulturacji?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.