Kard. Koch: prawosławni docenili adhortację

W czasie papieskiej wizyty w Libanie koncentrowano się przede wszystkim na relacjach z islamem. Jednakże była to również okazja do pogłębienia relacji ekumenicznych z Kościołami prawosławnymi – powiedział kard. Kurt Koch, odpowiedzialny w Watykanie za ekumenizm.

W jego przekonaniu wizyta w Libanie była poważnym krokiem w kierunku jedności Kościoła. Atmosfera spotkań z prawosławnymi była naprawdę bardzo serdeczna. Pojawiły się też nowe inicjatywy. Planuje się na przykład spotkania wszystkich liderów prawosławnych, na których rozważona będzie papieska adhortacja dla Bliskiego Wschodu – podał kard. Koch.

Komentując dla dziennika L’Osservatore Romano podróż Benedykta XVI, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan przestrzegł przed naiwnym przekonaniem, że libański model współistnienia wyznawców Chrystusa i muzułmanów można „wyeksportować” również do innych krajów Bliskiego Wschodu. W Libanie istnieje państwo świeckie, natomiast w wielu innych krajach panuje teokracja – przypomniał kard. Koch. Potwierdził on jednak, że Liban na pewno może być wzorem dla wszystkich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.