Okrutne zabójstwo prawosławnego kapłana

W Damaszku odnaleziono zwłoki porwanego 19 października proboszcza greckoprawosławnej parafii św. Eliasza w Katanie. Ks. Fadi Dżamil Haddad został uprowadzony przez nieznanych dotychczas sprawców.

- Jego ciało jest straszliwie okaleczone: został oskalpowany i wyłupano mu oczy - poinformowała agencja Fides. - To akt czystego terroryzmu. O. Haddad jest męczennikiem naszego Kościoła - powiedział pragnący zachować anonimowość współbrat zmarłego.

Porywacze domagali się okupu za uwolnienie duchownego w wysokości 50 milionów funtów syryjskich (ponad 550 tys. euro). Nie sposób było zgromadzić tak wysokiej sumy. Fides wyjaśnia, że porywanie i zabijanie cywili stało się od kilku miesięcy „okrutną praktyką” w czasie trwającej w Syrii wojny domowej.

Wiąż nie wiadomo kto stoi za porwaniem i zamordowaniem kapłana. Odpowiedzialnością obarczają się nawzajem władze syryjskie i rebelianci.

Prawosławni są najliczniejszą wspólnotą chrześcijańską w Syrii. Jest ich tam około pół miliona. Mieszkają głównie na zachodzie kraju i w Damaszku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama