Taizé: Po Rzymie - Stambuł

Po Europejskim Spotkaniu Młodych, jakie odbędzie się w Rzymie w dniach 28 grudnia - 2 stycznia i spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI, Wspólnota z Taizé odwiedzi Stambuł.

Delegacja 100 młodych z różnych krajów oraz kilku braci Wspólnoty z jej przeorem, br. Aloisem będzie świętować Epifanię razem z chrześcijanami tego tureckiego miasta. Przebywać tam będą w dniach 3-6 stycznia na zaproszenie ekumenicznego patriarchy Konstantynopola, Bartłomieja.

Ten kolejny etap pielgrzymki zaufania przez Ziemię rozpocznie się 3 stycznia od Nieszporów w kościele grecko-prawosławnym pw. Trójcy Przenajświętszej na placu Taksim w centrum Stambułu. 4 stycznia modlitwa ze śpiewami z Taizé odbędzie się w kościele katolickim obrządku ormiańskiego pw. św. Jana Chryzostoma. 5 stycznia uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w Nieszporach święta Epifanii w siedzibie Patriarchatu Ekumenicznego w dzielnicy Fanar, 6 stycznia zaś spotkają się ze wspólnotami chrześcijańskimi miasta.

Kontakty Wspólnoty z Taizé z Patriarchatem Ekumenicznym Konstantynopola trwają od 50 lat. W lutym 1962 r. założyciel i ówczesny przeor Wspólnoty, br. Roger odwiedził w Stambule patriarchę Atenagorasa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama