Zamordowano 12 chrześcijan - uciekinierów

Dwunastu ludzi - chrześcijańską rodzinę i kilku innych chrześcijan - zamordowano w pobliżu syryjskiego miasta Hama, gdy próbowali uciekać do Libanu; wszyscy zginęli od ran zadanych nożami - podał w czwartek dziennik "Avvenire", organ Episkopatu Włoch.

Nie zdołano on ustalić, czy zabójcy należeli do armii rządowej, czy do któregoś z islamskich ugrupowań powstańczych.

Około tysiąca chrześcijan obrządku wschodniego i katolików, pozbawionych żywności i elementarnych środków do życia, zostało zablokowanych w straszliwych warunkach między wojskami rządowymi a siłami powstańczymi w wielkiej wsi Jakobieh leżącej na północ od Aleppo - podała w czwartek agencja prasowa Vaitcan Fides, wyspecjalizowana w informacjach o działalności misyjnej.

Chrześcijanie pozostali w Jakobieh, gdzie przed wojną mieszkało ich około 3 000, nie mają żywności i elektryczności, zostali pozbawieni całego swego mienia i nie mogą opuścić swej wsi, a ich sytuację pogarsza jeszcze fala chłodów, która nadciągnęła do północnej Syrii - pisze agencja.

Vatican Fides cytuje misjonarza, franciszkanina pracującego w Syrii: "Obawiamy się o ich życie, grozi im to, że poniosą śmierć pośród milczenia wszystkich stron".

Ich sytuację w tym kraju pogarsza fakt, że na ogół zajmowali stanowisko przychylne porozumieniu z laickim reżimem prezydenta Baszara el-Asada, który nie ingerował w życie Kościołów chrześcijańskich.

W Libanie przebywa już 25 000 chrześcijańskich uchodźców z Syrii, gdzie przed wojną domową chrześcijanie stanowili 5 proc. ludności. Byli to w większości prawosławni.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Anna
  11.01.2013 13:37
  Cóż to dla nas, że giną nasi bracia w wierze. Z tej okazji Kościół Katolicki jak zawsze przygotuje Dzień Islamu. Wszyscy będą z miłymi uśmiechami prawić sobie komplementy. My głupiejemy, a muzułmanie powoli i skutecznie opanują całą Europą.
 • Gabriela
  11.01.2013 13:54
  Boże!!!!
 • Palula
  14.01.2013 23:22
  No tak biedni chrześcijanie !!! Scyzoryk w kieszeni mi się otwiera jak biedni są chrześcijanie w krajach arabskich. Podróżuję po tych krajach i nic takiego nie zauważyłam, wręcz przeciwnie. To Chrześcijanie robią największy zamęt. Jednakże nawiązując do Syrii to jak wiadomo kraj jest w trakcie rewolucji wiec nie ma znaczenia czy to katolik, czy muzułmanin giną setki ludzi w tym malutkie dzieci a świat i nasza nagrodzona Noblem Pokojowym UE siedzi cicho i zbieraj się co jakiś czas i od ponad 1,5 roku nic nie może ustalić ani pomóc cywilom . Reasumując wciskają media wiecznie nam CIEMNOTĘ jak to zły jest islam!! Jak to prześladowani są katolicy itp. A osoby nie mające wiedzy i własnego zdania, klepią i rozpowiadają te bzdury dalej. DZIEKUJĘ, DOBRANOCC !!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.