IS uprowadziło dziesiątki chrześcijan

Bojownicy dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) uprowadzili kilkadziesiąt rodzin chrześcijańskich po zajęciu strategicznie położonego miasta w prowincji Hims w środkowej Syrii - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium twierdzi, że uprowadzono co najmniej 230 osób, w tym kilkudziesięciu chrześcijan. Niektórzy z nich zostali zabrani z kościoła w Al-Karjatain, miejscowości, którą dżihadyści zajęli po ciężkich nocnych walkach z armią syryjską. Karjatain leży w pobliżu drogi łączącej starożytną Palmyrę z górami Kalamun przy granicy z Libanem.

Państwo Islamskie zabija członków mniejszości religijnych i tych sunnitów, którzy nie chcą złożyć przysięgi na wierność proklamowanemu przez IS "kalifatowi". Za niewiernych uważają też chrześcijan.

W lutym dżihadyści porwali co najmniej 250 chrześcijan z wiosek na północnym wschodzie Syrii zamieszkanych przez chrześcijan z niezależnego od Watykanu Asyryjskiego Kościoła Wschodu. Los wielu z tych ludzi jest nieznany, tak jak i uprowadzonych księży, którzy, jak się sądzi, mogą być przetrzymywani przez bojowników.

IS to radykalna sunnicka organizacja zbrojna, która w czerwcu 2014 roku ogłosiła kalifat na zdobytych terenach w Iraku i Syrii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.