Ambasador Pakistanu jak Asia Bibi

Ambasador Pakistanu w USA Sherry Rehman została oskarżona o bluźnierstwo i groziła jej kara śmierci.

Jej winą miało być to, że w programie telewizyjnym broniła oczekującej na wykonanie wyroku śmierci pakistańskiej katoliczki Asii Bibi i domagała się zniesienia prawa, na podstawie którego ją skazano.

Pani ambasador była wcześniej pakistańską parlamentarzystką. Złożyła wówczas projekt zmian w prawie o bluźnierstwie.  Wycofała się z niego po tym, jak grożono jej śmiercią. Podtrzymała jednak krytykę tego prawa, za co stanęła przed sądem. Ten ją uniewinnił z braku dowodów.

«« | « | 1 | » | »»
 • gosc-i mira
  21.01.2013 10:46
  Czy naprawdę nić więcej nie można zrobić, by pomóc Asii Bibi? To zbieranie podpisów może nie wystarczyć, lub być spóźnione.
 • zulus.
  21.01.2013 11:15
  Trudno pojąć, jak to możliwe?, że w XXI wieku, istnieją ludzie wyznający taką religię, która pozwala niszczyć wolność i godność człowieka w imię Boga i w odniesieniu do Boga dokonywać także zbrodni.
  Nie potrafię nazwać tego inaczej, jak tylko fanatyczną głupotą religijną!
  W tej sytuacji nie widzę żadnej możliwości dialogu i w odpowiedzi na takie działania, proponuję wprowadzić dla wyznawców religii islamu - zakaz stałego pobytu w krajach chrześcijańskich oraz zakaz publicznego odprawiania praktyk religijnych.

 • Patriota
  21.01.2013 13:50
  Niedługo i w Polsce mogą powrócić czasy, gdy za każde niewygodne dla katolików i Kościoła słowo, będzie można zostać skazanym jako za "bluźnierstwo". Islam i katolicyzm w takim oddziaływaniu na ludzi, niczym się od siebie nie różni.
 • Shahbaz
  13.02.2013 17:13
  http://www.activism.com/pl_PL/petycja/petycja-w-sprawie-uwolnienia-asii-noreen-bibi/35111
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.