ProChrist transmitowane w 16 krajach

Rozpoczęło się największe w Europie Środkowej wydarzenie ewangelizacyjne o charakterze ekumenicznym - ProChrist, organizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. Polska jest jednym z krajów, do którego drogą satelitarną od 4 do 11 marca transmitowane będą wieczory ProChrist.

- Ze Stuttgartu, drogą satelitarną, poprzez telewizję oraz internet, spotkania ProChrist będą transmitowane w 16 krajach Europy, w tym w 36 miejscowościach w Polsce. Wielu ludzi będzie mogło to zobaczyć. Punkt centralny to Porsche Arena, ale mamy nadzieję, że w różnych stronach kraju i kontynentu, w wielu miastach, wsiach, parafiach, zborach, wspólnotach, znajdą się ludzie, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu - tłumaczy Paweł Gumpert, koordynator z ramienia luterańskiego Centrum Misji i Ewangelizacji, z siedzibą w Dzięgielowie.

"Zwątpienie - zdziwienie" - to hasło tych wieczorów. Przeciwieństwem wątpliwości nie jest nieomylność czy próżność, ale otwartość i zdecydowane poszukiwanie odpowiedzi. Wieczory ProChrist są formą wyjścia naprzeciw poszukiwaniom człowieka. Najpierw chodzi w nich o zawartość, a później o formy. Formy nie są niczym innym jak różnymi drogami do ludzkich serc. ProChrist jest jedną z nich.

W Polsce i w innych krajach wieczory ProChrist organizowane są przez różne kościoły i grupy, mają one charakter ekumeniczny i otwarty. Na program każdego z nich składają się: muzyka, wywiady, zwiastowanie Słowa Bożego przez Ulricha Parzanego, niemieckiego mówcę, teologa, duchownego ewangelickiego i autora wielu książek.

- W czasie spotkań ProChrist przekonaliśmy się już wielokrotnie, że najlepiej dzieje się wtedy, gdy współpracują ze sobą różne grupy, parafie, wspólnoty chrześcijańskie kościołów historycznych i wolnych, całe szerokie spektrum chrześcijańskich wyznań - powiedział Parzany.

Więcej o akcji: http://www.prochrist.pl/

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.