Już wszystko gotowe do ewangelizacji

Po raz kolejny przygotowywana jest ekumeniczna kampania ewangelizacyjna ProChrist. Od 3 do 10 marca 2013 roku Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie będzie transmitowana drogą satelitarną z Porsche Arena ze Stuttgartu do setek tysięcy ludzi w całej Europie.

Wieczory ProChrist to ewangelizacyjna inicjatywa kościoła luterańskiego, skupiająca chrześcijan różnych wyznań, której towarzyszy muzyka, teatr, świadectwa oraz rozmowy, w centrum których znajduje się Słowo Boże. Każdy wieczór kończy się wezwaniem do powierzenia życia Chrystusowi. Nie ma tu próby "przeciągania na swoją stronę".  Założenia akcji są czytelne: ewangelizujemy i odsyłamy każdego do jego własnego Kościoła. Spotkania prowadzi luterański duchowny, ks. Ulrich Parzany.

centrummisji Czym jest ProChrist?
Pomysł zrodził się w Niemczech w 1993 roku, kiedy to na stadionie w Essen odbyło się spotkanie ze słynnym amerykańskim charyzmatycznym pastorem Billym Grahamem, baptystą. To pierwsze spotkanie było transmitowane do 140 miejsc w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Miało być wydarzeniem jednorazowym, ale stało się wkrótce międzywyznaniowym ruchem ewangelizacyjnym.

Kolejne  spotkania  odbywały  w Lipsku (1995), Norymberdze (1997), Bremie (2000) i w Essen (2003). W marcu 2006 roku około 1,5 miliona ludzi w 1250 miejscach odbioru z 20 krajów Europy mogło przeżywać spotkania ProChrist transmitowane z monachijskiej hali olimpijskiej.

W kwietniu 2008 r., ProChrist odbyło się po raz pierwszy w Polsce, w katowickim Spodku. Transmisja wieczorów dotarła do ponad 100 miejsc przekazu w kraju i za granicą. W 2009 roku wieczory ProChrist były transmitowane z Chemnitz do ponad 1000 miejsc w całej Europie.

"Każdy zadaje sobie pytania o sens i cel swojego istnienia, poszukuje odpowiedzi, szczęścia, satysfakcji, spełnienia. Świat oferuje wiele, ale Boża oferta jest niepowtarzalna. Krzyż Chrystusa jest miejscem, pod którym rozpoczyna się nowe życie człowieka. Obowiązkiem chrześcijanina jest niesienie go i stawianie przed każdym, kogo spotyka na swojej drodze" czytamy na stronie projektu ProChrist.

centrummisji Co się konkretnie wydarzy w czasie ProChrist?
Zaplanowane na marzec wieczory ProChrist to osiem spotkań, od poniedziałku 4 marca do poniedziałku 11 marca 2013 roku. Tematy poszczególnych dni to:

  • 4 marca 2013: Gdzie jest szczęście?
  • 5 marca 2013: Czy żyjemy w sieci grzechu?
  • 6 marca 2013: Co pieniądze mają wspólnego z wiarą?
  • 7 marca 2013: Co pomaga, gdy cierpienie rodzi gorycz?
  • 8 marca 2013: Mój Bóg, twój Bóg, niczyj Bóg?
  • 9 marca 2013: Ile są warte nasze wartości?
  • 10 marca 2013: A gdy miłość umiera?
  • 11 marca 2013: Czy przyszłość jest przegrana?

Aktualnie w Polsce trwa organizacja punktów odbiorów transmisji spotkania ze Stuttgartu. Od 1997 polskim koordynatorem akcji jest Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. To prężny ośrodek duszpasterski Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Więcej na: www.prochrist.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama