Aresztowania po zamieszkach w Lahaurze

Policja aresztowała około 150 osób w związku z podpaleniem chrześcijańskich domów w Lahaurze na wschodzie Pakistanu.

Do incydentów doszło po tym, jak jeden z wyznawców Chrystusa został oskarżony o obrazę Mahometa. Zarzut był bezpodstawny, ale wzburzony tłum muzułmanów zaatakował i podpalił dom rzekomego bluźniercy. W wyniku zamieszek spłonęło ok. 170 chrześcijańskich domostw. Wiele rodzin straciło dorobek całego życia.

W proteście przeciw dyskryminacji i nieadekwatnej reakcji władz, społeczność chrześcijańska zablokowała główną ulicę Lahauru. Zgromadzenie zostało jednak rozpędzone przez policję, która użyła gazu łzawiącego. Mężczyzna podejrzewany o bluźnierstwo wciąż przebywa w areszcie czekając na wyjaśnienie sprawy, podobnie jak wszyscy zatrzymani w ostatnich dniach.

W Pakistanie ustawa o bluźnierstwie nadal obowiązuje i wciąż jest wykorzystywana w personalnych konfliktach i sąsiedzkich sprzeczkach. Dotąd na mocy tego prawa skazano na śmierć 16 osób, a na dożywocie 20.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.