Nie mogę znieść widoku zabijających się nawzajem braci

„Jestem gotowy rozmawiać z Davidem Yauyau. Nie mogę znieść widoku zabijających się nawzajem braci” – powiedział zwierzchnik anglikanów Sudanu Południowego. Abp Daniel Deng Bull zobowiązał się spotkać z przywódcą rebelii, aby przekonać go do negocjacji pokojowych z rządem.

Sytuacja w Sudanie Południowym jest wciąż niespokojna. Choć akcja rozbrojenia cywilów trwa od ponad roku, krwawe walki nie mają końca. David Yauyau stoi na czele buntu przeciw Ludowej Armii Wyzwolenia Sudanu. W marcu rebelianci zaatakowali pas lotniczy nieopodal miasta Pibor. Zginęły wtedy 163 osoby. Natomiast na początku obecnego miesiąca Yauyau został oskarżony o przeprowadzenie ataku na żołnierzy z oenzetowskiej misji pokojowej.

Anglikański arcybiskup Sudanu Południowego Deng Bull, który zasiada w państwowym Komitecie ds. Pokoju, doprowadził w ubiegłym roku do zawarcia porozumienia. Niestety szybko okazało się, że jest ono kruche i bezowocne.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.