Kto zbroi jest odpowiedzialny za zbrodnie

Watykan wzywa do opamiętania po bestialskim zamordowaniu katolickiego pustelnika o. François Mourad. Za zbrodnię odpowiadają muzułmańscy ekstremiści.

Został on wywleczony ze swej pustelni i zamordowany z zimną krwią przed klasztorem franciszkanów w Kanaieh. Niech ten kolejny akt przemocy obudzi sumienia przywódców stron konfliktu i społeczności międzynarodowej – czytamy w oświadczeniu watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Tymczasem pozostający w Syrii franciszkanie nie wahają się mówić o współodpowiedzialności tych, którzy dostarczają rebeliantom broni. Oto świadectwo jednego z franciszkanów, który ze względów bezpieczeństwa, prosił o nie ujawnianie jego tożsamości.

„Moim zdaniem Syryjczycy w ten sposób się nie zachowują. Tak zachowują się ekstremiści, którzy przybyli z zagranicy, aby wykorzenić stąd wszystko, co nie jest muzułmańskie. I to przy poparciu Zachodu. Wspierając tak na ślepo rewolucję, nikt nie może zapewnić, że broń z Zachodu nie trafia w ręce takich właśnie ludzi. Bo różne ugrupowania przekazują sobie broń. Pewne jest natomiast to, że ci rebelianci nie tylko dążą do obalenia rządu, ale również do obalenia wszystkich ludzkich wartości. W okolicach Aleppo rebelianci wtargnęli na przykład do klasztoru sióstr i dali im 24 czy 48 godzin na opuszczenie zabudowań. Bo cały region Aleppo został ogłoszony księstwem muzułmańskim. A to oznacza, że nie może tam żyć żaden niemuzułmanin” – powiedział Radiu Watykańskiemu syryjski franciszkanin.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • warrior
  25.06.2013 21:26
  Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, o co chodzi w tytule...?
 • Antoni
  25.06.2013 22:38
  Przykre, że niektóre polskie media bandytów mordujących i wypędzających chrześcijan nazywają powstańcami. A ci, którzy dostarczają im broń, mają na rękach krew, której łatwo nie zmyją.
 • trup
  25.06.2013 23:27
  niestety , ale nic nie poradzę na to że donald tak jak przedtem pozostali, wszyscy rządzący zabierają kasę na zbrojenia i sprzedaŻ broni , oraz okupują obce państwa zabijając tubylców .
 • Krzysiek
  26.06.2013 12:24
  >>franciszkanie nie wahają się mówić o współodpowiedzialności tych, którzy dostarczają rebeliantom broni.<<
  Idąc tym tokiem myślenia, ustawodawca dający ustawę o zabijaniu nienarodzonego dziecka jest współodpowiedzialny za zabicie każdego nienarodzonego dziecka.
  Mylę się czy nie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.