Kanonizacja papieży jednak oddzielnie?

Papież Franciszek rozważa możliwość przychylenia się do kierowanych do niego próśb o to, by kanonizacja Jana Pawła II, wbrew wcześniej ogłoszonym planom wspólnego wyniesienia na ołtarze wraz z Janem XXIII, odbyła się jednak osobno 20 października - podała Ansa.

Według włoskiej agencji gdyby prośby te zostały uwzględnione, kanonizacja Jana XXIII odbyłaby się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Jak dowiaduje się PAP, zamiar zorganizowania wspólnej kanonizacji obu papieży wywołał pewne niezadowolenie w niektórych polskich środowiskach kościelnych. Uważają one, że podwójna kanonizacja pomniejszyłaby znaczenie ogłoszenia Jana Pawła II świętym.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • smutna refleksja
  06.07.2013 16:58
  Mnie jest to obojętne, ale Papież Franciszek powinien się mocno zastanowić nad kanonizacją Jana XXIII, zwłaszcza w świetle tych faktów, które tak dokładnie opisał J. Mackiewicz.
 • Anzelmik
  06.07.2013 19:21
  Dlaczego nie może być podwójnej kanonizacji? Dlaczego taka uroczystość dzieli katolików? Czy Chrystus jest podzielony? Czy jeden jest Jana Pawła II, a drugi Jana XXIII?
  I jeszcze jedno. Czy w randze świętości jest jakieś stopniowanie?
  Wydaje mi się, że idiotyzmy są czymś nieuleczalnym w przypadku niektórych "kręgów kościelnych"
 • Jasiu
  06.07.2013 23:22
  Wszyscy zachwycają się dniem 8 grudnia jako najlepszym na kanonizację PAPIEŻY uzasadniając to uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, ale z tego co się orientuję to niedziela adwentu jest wyżej niż uroczystość /tabela pierwszeństwa dni liturgicznych/. W tym roku uroczystość jest przeniesiona na 9 grudnia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.