Kościoły protestanckie za życiem

Niemiecki Sojusz Kościołów Ewangelickich popiera europejską inicjatywę w obronie życia nienarodzonego.

Niemiecki Sojusz Kościołów Ewangelickich wspiera inicjatywę obywatelską "Jeden z nas", o czym poinformował generalny sekretarz Sojuszu Hartmut Steeb.

Celem akcji "Jeden z nas" jest zaprzestanie finansowania przez Komisję Europejską eksperymentów na embrionach. "Badania", które rzekomo mają pomagać w wyjaśnianiu ciężkich chorób i ich leczeniu, uśmiercają nienarodzone dzieci. Aby Komisja Unii Europejskiej zajęła się tą sprawą należy zebrać do 1 listopada br. milion podpisów. Aktualnie (na dzień 9 lipca) pod projektem podpisało się 710 tysięcy, a w samych Niemczech 25 tysięcy (wymaganym progiem jest 75 tysięcy).

Bezwarunkowa ochrona ludzkiego życia w UE musi być priorytetem, zwłaszcza w dziedzinie badań i etyki medycznej - podaje kath.net. Niemieccy protestanci chcą, aby inicjatywa zmusiła Unię Europejską do zaprzestania sponsorowania badań na embrionach. Ponadto, organizacje i programy, które propagują m.in. "aborcję jako środek kontroli populacji" nie powinny być finansowane - czytamy dalej. Oprócz Sojuszu akcję wspierać będzie m.in. Zarząd Stowarzyszeń Niezależnych Kościołów Ewangelickich.

Póki co, wśród krajów niemieckojęzycznych, jedynie Austria może odnotować sukces w zbieraniu podpisów pod projektem "Jeden z nas". Dwukrotnie przekroczyła już próg minimalny.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • ks. Adam Kaczor
  11.07.2013 13:31

  Drodzy Przyjaciele

  Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w akcję „Jeden z nas”.

  Aktualnie mamy 736 026 podpisów.
  Potrzebujemy ich co najmniej MILION, a byłoby wspaniale mieć dwa, trzy lub więcej milionów, by móc zmienić prawo i ochronić życie nienarodzonych dzieci, które obecnie są zabijane za pieniądze z naszych portfeli !!!
   

  Dążymy również do tego, aby Europa stała się na nowo ziemią ludzką, gdzie życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci będzie najwyższym prawem, którego nikt nie będzie kwestionował.

  Dlatego bardzo gorąco prosimy o dalszą pomoc w zbieraniu pozostałych podpisów.
  Apelujmy do ludzkich sumień, aby nikt nie pozostał obojętny na niemy krzyk nienarodzonych!!! ZMOBILIZUJMY W TYM CELU WSZYSTKIE SIŁY !!!


  Więcej na:
  www.jedenznas.pl
  www.jedenznas.eu
  https://www.facebook.com/jedenznas
  Z wyrazami szacunku

  Ks. Adam Kaczor

 • Daniel
  11.07.2013 13:37
  Nie rozumiem dlaczego takie hallo.Przecież to są chrześcijanie i mają obowiązek być za życiem.
 • vanitas
  11.07.2013 14:36
  KOŚCIOŁY? To jest jakiś drugi?
  (choć inicjatywa zacna...)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.