Zakończył się 64. Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięwięęć spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych, 18 spotkań ewangelizacyjnych dla dzieci, 50 seminariów, 10 wykładów biblijnych, 4 cykle warsztatowe, 8 koncertów z przesłaniem złożyło się na zakończony 64. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

We wszystkich punktach programu codziennie udział brało około 2-3 tys. osób – informują organizatorzy z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tydzień Ewangelizacyjny rozpoczął się 9 lipca i zakończył 15 lipca. W tym roku hasłem tego jednego z największych luterańskich spotkań w Europie był „Czas zmian”. Spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych prowadził dr Alvern Steeg – misjonarz, pastor z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor ds. zagranicznych w Międzynarodowym Instytucie Przywództwa w Santa Rosa w Kalifornii. „Badajmy swoje życie i pozbywajmy się tego, co sprawia, że jesteśmy takimi byle jakimi chrześcijanami pozbawionymi pasji, zaangażowania, niewrażliwymi na poruszenia serca i duszy – zachęcał swoich słuchaczy gość z USA.

W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się programy dla dzieci, młodzieży, małżeństw, osób starszych oraz całych rodzin. Imprezę wypełniło 9 dni wykładów, seminariów, koncertów i spotkań ewangelizacyjnych.

Po raz pierwszy w historii TE ewangelizacje dla młodzieży i dorosłych były transmitowane przez internet.

Coroczne tygodniowe spotkania ewangelizacyjne na Śląsku Cieszyńskim mają już swoją długoletnią tradycję. Początkowo odbywały się przez 8 lat na Górnym Śląsku, do roku 1958, kiedy rozpoczęto organizować je na terenie Diakonatu Ewangelickiego " Eben-Ezer" w Dzięgielowie.

W najbliższą niedzielę w Zelowie rozpocznie się druga wakacyjna edycja Tygodnia Ewangelizacyjnego, a w sierpniu kolejna w Mrągowie, których także organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  15.07.2013 16:37
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.