Niewyjaśniona śmierć pastora

Protestancki pastor został zabity w indyjskim stanie Orisa. Policja zakwalifikowała jego śmierć, jako „wypadek”. Jednak przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan Sajan George podkreśla, że obrażenia na ciele ofiary zdecydowanie temu przeczą.

Pastor Jaisankar był jednocześnie lekarzem. Zginął jadąc do chorego. Motocykl, którym podróżował, znaleziono wraz z poturbowanym ciałem na brzegu rzeki.

Nie jest to pierwsze morderstwo, które miejscowa policja próbuje zakwalifikować jako wypadek. Tak samo było z pastorem Michaelem Nayaką. Śledztwo w sprawie jego zabójstwa podjęto dopiero po trwających prawie rok naciskach wspólnoty chrześcijańskiej.

W tym kontekście Sajan George przypomina, że teren, gdzie zginął teraz pastor, leży w dystrykcie Kandhamal, który pięć lat temu był sceną ogromnej fali prześladowań chrześcijan przez hinduistycznych fundamentalistów. Większość sprawców tych zbrodni zostało uniewinnionych bądź też nigdy nie stanęło przed sądem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.