Egipt: Bierna policja

Bierność wobec wzmożonych aktów antychrześcijańskiej agresji zarzuciła policji Egipska Inicjatywa Praw Osoby (Egyptian Initiative for Personal Rights).

Zaapelowała ona do tymczasowych władz Egiptu o podjęcie kroków celem zapewnienia natychmiast bezpieczeństwa wszystkim obywatelom i ukarania winnych. Zwróciła uwagę na nasilenie się napadów na chrześcijan od czasu odsunięcia 3 lipca od władzy Mohameda Mursiego. Islamscy zwolennicy byłego prezydenta przypisują koptyjskiej mniejszości udział w spisku celem jego obalenia przez armię.

Wspomniana organizacja pozarządowa wymienia szereg ataków na kościoły różnych wyznań i chrześcijańskie domy, do jakich doszło ostatnio w kilku egipskich prowincjach. Zwraca uwagę, że w Naga Hasan w prowincji Luksor, gdzie 5 lipca po śmierci muzułmanina przypisanej chrześcijanom podpalono ich domy, zamordowano też czterech Koptów. Również skutkiem ataków islamistów na dwa kościoły różnych wyznań w prowincji Al-Minja była jedna ofiara śmiertelna. Na Synaju po zabójstwie prawosławnego księdza dla bezpieczeństwa wiernych trzeba było zamknąć kościoły.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.