Przygotowania do rocznicy chrztu Rusi

W Moskwie rozpoczęła się letnia sesja Świętego Synodu rosyjskiego prawosławia. Tematem obrad są obchody 1025-lecia Chrztu Rusi w Rosji, Mołdawii, Białorusi, na Ukrainie i w innych krajach.

Główne obchody Chrztu Rusi odbędą się w Kijowie – kolebce wschodniego chrześcijaństwa dla wszystkich krajów, w których większość wyznaniową stanowi wspólnota Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Obchody rocznicowe przewidziane są również we wszystkich krajach świata, w których mieszkają wyznawcy rosyjskiego prawosławia.

Z tej okazji z Petersburga przybywają do podmoskiewskiego Odincowa relikwie krzyża św. Andrzeja apostoła, patrona światowego prawosławia i Rosji. Stamtąd przewiezione zostaną do Dymitrowa i Moskwy, potem trafią do Kijowa i do stolicy Białorusi Mińska. W wystąpieniu rozpoczynającym dzisiaj sesję letnią Świętego Synodu zwierzchnik rosyjskiego prawosławia, patriarcha Cyryl, zapowiedział wydanie przez to forum specjalnego orędzia poświęconego 1025. rocznicy Chrztu Rusi.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.